جزئیات طرح جدید ترافیک

امروز یک‌شنبه (۹۶/۱۰/۲۴) یک فوریت لایحه «تعیین نرخ عوارض تردد وسایل نقلیه در محدوده‌های مرکزی شهر تهران» در صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران به تصویب رسید و این بدان معناست که این لایحه پس از بررسی کارشناسی در کمیسیون‌های شورا، به زودی در صحن علنی شورا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

متن این لایحه (+) به همراه گزارش توجیهی هم‌اکنون در ضمائم دستور جلسه سی‌وهفتم در سایت شورای شهر تهران قابل دسترسی است.

هدف اصلی این طرح حذف رانتی است که برای سی و چند سال بدون هیچ‌گونه ضابطه‌ و قاعده شفاف و مشخصی در اختیار تعدادی محدود برای استفاده انحصاری از محدوده‌های مرکزی شهر قرار داشته است. به نظرم مسئولیت شهروندی ایجاب می‌کند تمام شهروندان دغدغه‌مند و متخصص، متن این لایحه را مورد بررسی دقیق و کارشناسی قرار داده تا هدف ارزشمند طرح با کمترین اشکال و آسیب محقق شود. از تمام شهروندان دعوت می‌کنم با هدف این طرح برای حذف رانت و فساد همراه شده و با انتشار و انتقال نظرات‌ کارشناسی و تخصصی‌شان در مورد این لایحه و پیشنهادات اصلاحی‌شان به اعضای شورای شهر، زمینه تصویب و اجرای کم‌نقص این لایحه را فراهم کنند.

سایت شهرداری تمام شیشه‌ای به آدرس mglassy.ir و ای‌میل من به آدرس arvin-b@tehran.ir آماده دریافت نظرات کارشناسانه و تخصصی همه شهروندان در مورد این لایحه است.

2 پاسخ به “جزئیات طرح جدید ترافیک”

  1. خیابون شهید مدنی بالای امام حسین یا حتی خیابون کناری : نامجو تبدیل شدن به مرکز هجوم آشغال سواکن ها. کارتن خواب هم نیستن در ظاهر با این حجم کارو دقت در تفکیک زباله و انواع و اقسام پیکان وانت و نیسان. بعد هم در کیسه گونی‌های عظیم کنار خیابون‌ها چیده می‌شن تا احتمالا بعدتر کسی بیاد و جمع کنه. اگر شرکتی هست یا ماموران شهرداری هستن در وقت اضافه مگر خیابون ها محل دپو و ریخت و پاش و تفکیک زباله ست. شهرداری و موش های جوب ها هم همین رو ترجیح می‌دن فعلن.
    اسم و ایمیل رو الکی می‌نویسم. فقط جهت اطلاع اینجا نوشتم چون هیچکی اهمیتی نمیده.

  2. با سلام، نحوه پرداخت به چه صورت هست؟! ظاهرا مثل برگه طرح ترافیک قابل پیش خرید نیست. ضمن اینکه چطور قراره اجرایی بشه، مثلا تشخیص حقوق بیماران خاص؟ من بیماری خاص با کارت شناسایی مخصوص دارم و بدون خودروی شخصی توانایی تردد ندارم، اما هر بار که لازم بوده برای امور درمانی یا کاری به مرکز شهر مراجعه کنم اغلب حداکثر بهای برگه تردد رو پرداخت کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *