اعلام مزایای غیر مستمر رده‌های مدیریتی شهرداری تا پایان اردیبهشت

بهاره آروین در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص جزئیات جلسه کمیته شفافیت و شهر هوشمند با موضوع تکمیل اطلاعات منتشر شده از دریافتی مدیران شهرداری تهران، گفت: پیش‌بینی شد در مرحله نخست میزان مزایای غیرمستمر از جمله اضافه کار، شب کار، تعطیل کار، پاداش‌های شش‌ماهه، حق ایاب‌وذهاب، هزینه تلفن همراه و هزینه ناهار برای هر رده مدیریتی و همچنین حداقل، میانگین و حداکثر دریافتی هریک از رده‌های مدیریتی در سال ۹۷ تا پایان اردیبهشت ماه محاسبه و منتشر شود.

وی ادامه داد: تاریخ استخدام ۶۶ هزار نفر از کارکنان شهرداری نیز به اطلاعات منتشرشده روی وب سایت شفاف افزوده می‌شود. همچنین برای ارتقای اطلاعات مدیران در سامانه شفافیت، رزومه خوداظهاری این مدیران نیز به اطلاعات آنها پیوست می‌شود و در فاز بعدی ارتقا این اطلاعات، برخط شدن اطلاعات را در دستور کار خواهیم داشت.

او گفت: برخط شدن اطلاعات بدین معناست که این اطلاعات به صورت سیستماتیک و برخط از سامانه منابع انسانی فراخوانی شود و دیگر به صورت دستی و به فاصله دو هفته‌ای به‌روزرسانی نشود، بلکه سیستماتیک و آن‌لاین به‌روزرسانی شود.

آروین در پاسخ به این پرسش که جزئیات انتشار حقوق مدیران ممکن است حاشیه‌هایی را ایجاد کند بدون آنکه به این نکته توجه شود که عدم تناسب میان حقوق دریافتی با مسئولیت‌های سازمانی سنگین در کنار اختیارات گسترده مدیران می‌تواند زمینه بروز فساد، رانت و دریافت‌های غیررسمی را شکل دهد، گفت: برای کاهش حاشیه‌های احتمالی در فاز نخست، عدد تخمینی مزایای غیرمستمر در هر رده مدیریتی منتشر می‌شود تا مردم بدانند حدوداً مدیران شهری سقف و کف حقوقی که دریافت می‌کنند، در هر رده مدیریتی چه میزان است. این در حالی است که به گفته معاون منابع انسانی شهرداری تهران در جلسه کمیته شفافیت و شهر هوشمند، درحال حاضر برخی مدیران و حتی کارمندان در شهرداری بیش از شهردار تهران، حقوق دریافت می‌کنند.

رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران با بیان اینکه به دلیل بخشنامه هیأت وزیران در خصوص سقف دریافتی برخی مقامات، بنا به اعلام معاون منابع انسانی در جلسه کمیته شفافیت، ۵۰۰ نفر در شهرداری بیش از شهردار تهران حقوق می‌گیرند و این موضوع در وزارتخانه‌ها نیز وجود دارد، گفت: برخی از کارکنان وزارتخانه‌ها از شخص وزیر حقوق بیشتری دریافت می‌کنند که به نظر می‌آید این تصمیم هیأت وزیران، نیاز به اصلاح دارد و باید میان حقوق و دستمزد و مسئولیت مدیریتی عدالت و انصاف وجود داشته باشد.

این مصاحبه در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ در سایت خبرگزاری مهر انتشار یافته است.

یک پاسخ به “اعلام مزایای غیر مستمر رده‌های مدیریتی شهرداری تا پایان اردیبهشت”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *